150,00zł

Modyfikacja Drawtube

Modyfikacja polega na nagwintowaniu tulejki wyciągu (Drawtube) drobnozwojnym gwintem, następnie dorobieniu złączki z gwintem do połączenia flattenera lub korektora komy. Po takiej operacji odpada nam łączenie akcesoriów za pomocą "Clamipingringa" który nie sprawdził się w astrofotografii,gdzie osiowość oraz prostopadłość osi optycznej do płaszczyzny matrycy jest bardzo istotna. Clamping ring powoduje unoszenie złączek, w dodatku za każdym zamocowaniem jest inaczej (niepowtarzalność). Objawia się to nierównomiernym (niesymetrycznym) rozkładaniu się krzywizny pola lub komy. W praktyce objawia się to "pojechanymi gwiazdkami" często po jednej stronie kadru, czasem w jednym rogu.

Modyfikacja bezinwazyjna. Drawtube posiada gwint po przeciwnej stronie. Nakręcamy go na zatoczony specjalnie do tej operacji trzpień i nacinamy gwint. Å»adnego łapania szczękami Drawtube.

Równoległość czuł przy takim postępowaniu do 1 mikrona!

Połączenia gwintowe w 100% eliminują podnoszenie złączek.

W każdym miejscu przelotu światła złączka wyczerniona głęboko matową warstwą. Zdjęcia oddają całkowite zrozumienie na czym polega modyfikacja.
Recenzje (1)
szybkie wyszukiwanie
 
Użyj słów kluczowych, aby znaleźć produkt, którego szukasz.
Zaawansowane wyszukiwanie
Twój koszyk jest pusty
Poleć produkt
Podziel się poprzez e-mail. Udostępnij na Facebooku. Podziel się na Twitterze. Poleć do Google Buzz. Udostępnij na Digg.